Om Aarhønen


 

Høyheter

Enkelte studenter og andre tilknyttet studiet Bygg- og Miljøteknikk på NTNU viser større engasjement og pågangsmot enn andre. Hvert år ønsker Hennes Majestet å ære slike personer ved å opphøye dem til Høyheter under den store Bursdagsfesten. Her er en oversikt over alle høyhetene i Hennes Majestets Rike. OBS! Tabellen kan sorteres ved å trykke på kolonnetittel.

 

Tittel Navn Grader Diplom
H.H. Korshethet Arne Vilhelm Korsbrekke I – 1929 1930 – NTH
H.H. Krøllethet Leif Grundvig I – 1929 1930 – NTH
H.H. Merkedsmann Per Balch Barth I – 1929 1929 – NTH
H.H. Krumme Influencalinje Edgar B. Schieldrop I – 1929 1916 – NTH
H.H. Cremonaplanet Ole Laading I – 1929 1920 – NTH
H.H. Leif G. Leif G. Gundersen I – 1930 1930 – NTH
H.H. Manolitten Egil F. Kollenborg I – 1930 1930 – NTH
H.H. The Watsproof Olav Heggstad I – 1930 1896 – TTL
H.H. Kristian Prestrud Kristian Presterud I – 1931 1931 – NTH
H.H. Bjarne Bassøe Bjarne Bassøe I – 1931 1914 – NTH
H.H. Fredrik Vogt Fredrik Vogt I – 1931 1914 – NTH
H.H. Per Johnson Per Johnson I – 1931 1931 – NTH
H.H. Gruppetist Øivind Birkeland I – 1932 1933 – NTH
H.H. Sexa Einar Bjørnstad I – 1932 1896 – T. H. Dresden
H.H. Apsentist Eilif Hellem I – 1932 1933 – NTH
H.H. Johan Weisæth Scheen Johan Weisæth Scheen I – 1933 1933 – NTH
H.H. Arne Eriksen Arne L. Eriksen I – 1933 1934 – NTH
H.H. Roeten Magnus Valkner I – 1933 – NTH
H.H. Bassen Tryggve Wallem I – 1933 1934 – NTH
H.H. Kalle Karl Olsen I – 1933 1934 – NTH
H.H. Driver Trygve Dag I – 1934 1934 – NTH
H.H. Einar Myrholdt Einar Myrholdt I – 1938 1914 – NTH
H.H. Influenslinjen Knut Kuløy I – 1938 1939 – NTH
H.H. Rolf Jacobsen Rolv Jacobsen I – 1938 1939 – NTH
H.H. Taugpolygonen Nils Ritland I – 1938 1927 – NTH
H.H. Høyhed Ingolf Stiegler I – 1938 (1947) 1921 – NTH
H.H. Herren til Moholt Finn Meland I – 1939 (1983) 1947 – NTH
H.H. Jernbinderen Eduard Barfred Giertsen Harboe I – 1938 (1941) 1916 – NTH
H.H. Seipuddingen Ove D. Seip I – 1941 1942 – NTH
H.H. Hess-lighed Rothekoppen Knut Hesselroth I – 1943 1942 – NTH
H.H. Skjævhed Knut A. P. Skjævestad I – 1943 1943 – NTH
H.H. Brødkurven Fredrik Brotkorb I – 1946 1947 – NTH
H.H. Hoffnarren Per Hoff I – 1946 1947 – NTH
H.H. Vannlåsen Paul Schjetne I – 1947 1925 – NTH
H.H. Udlendighed Ole Glarbo I – 1947 1941 – DtH
H.H. Friis-øren Jan Friis I – 1947 1947 – NTH
H.H. h0 Carl Johan Bernhardt I – 1948 1942 – NTH
H.H. Påståelighed Arnold Rolstad I – 1948 1948 – NTH
H.H. Rolighed Sverre Oftedahl I – 1949 1950 – NTH
H.H. Krølle Leiv Sødal I – 1949 1950 – NTH
H.H. Skakeren Svein Arne Syrrist I – 1949 1951 – NTH
H.H. Den konvensjonelle Skavanken Arvid Skavang I – 1949 1950 – NTH
H.H. Kjeden Torgny Breda Riise I – 1950 1920 – NTH
H.H. Stølhet Ole Støle I – 1950 1950 – NTH
H.H. Jo-Jo Kåre Flagestad I – 1953 1954 – NTH
H.H. Z Nils Jakob Wiig I – 1953 1939 – NTH
H.H. Æ Leif N. Persen I – 1953 1943 – NTH
H.H. Joffen Fridtjof Hjemdal I – 1955 1956 – NTH
H.H. Statisten Kristoffer Apeland I – 1955 1955 – NTH
H.H. Musikus Einar Grann-Meyer I – 1955 1955 – NTH
H.H. Stedigheten Gunnar Sverre Pedersen I – 1956 1939 – NTH
H.H. Kjøgemesteren Arne Kjølseth I – 1956 1957 – NTH
H.H. Jon I Hatten Jon Kildahl I – 1956 1957 – NTH
H.H. Salsformanden Kjell Backer I – 1956 1958 – NTH
H.H. Fisken I Fordelings-bassenget Vidkunn Hveding I – 1956 1946 – NTH
H.H. Ridder af Den Gyldne Nagle Ingar Findahl I – 1956 1916 – NTH
H.H. Nøgenbaderen Ebbe Grønvold I – 1957 1957 – NTH
H.H. Oppvigleren Odd Sjøholt I – 1957 1958 – NTH
H.H. Trubaduren Gunnar Aker I – 1957 1957 – NTH
H.H. Borddanseren Finn Sandrup I – 1957 1959 – NTH
H.H. Brosteinsvalsen Olav Thorsholt I – 1958 1959 – NTH
H.H. Barbarossa Svein Grødum I – 1958 1958 – NTH
H.H. Hu og Hei Jørgen Fredrik Ording I – 1958 1958 – NTH
H.H. Nyttetallet Erik Ødegård I – 1959 1940 – NTH
H.H. Tenkeren Jon Norbye I – 1959 1959 – NTH
H.H. Kongen av Bingo Reidar K. Bjerkan I – 1959 1961 – NTH
H.H. Timber-John Erik Tøndevold I – 1959 1960 – NTH
H.H. Primusen Kristian Mathismoen I – 1959 1960 – NTH
H.H. Lysmasten Elling Ellingsen jr I – 1960 1961 – NTH
H.H. Jarlen av Havnekafeen Tor Gabrielsen I – 1960 1960 – NTH
H.H. Odin Erling Gullof Skagestad I – 1960 1961 – NTH
H.H. Gjøgleren Tor Langvik-Hansen I – 1960 1960 – NTH
H.H. Høgstad Arvid Håkon Lågstad I – 1960 1960 – NTH
H.H. Redikaleren Sverre Fosse I – 1961 1963 – NTH
H.H. Mixeren Martini Martin Wiig I – 1961 1962 – NTH
H.H. Orginal Pilsen Olav Granheim I – 1961 1961 – NTH
H.H. Lutafisken Henry Bakkebø I – 1961 1961 – NTH
H.H. Rypefangeren Sigurd Pettersen I – 1961 1962 – NTH
H.H. Oljekongen Tron Jorstad I – 1962 1962 – NTH
H.H. Grev von Rosendahl Harald Arvesen I – 1962 1962 – NTH
H.H. Sysselmannen Geir Moe I – 1962 1963 – NTH
H.H. Generalen Ivar Måge I – 1962 1963 – NTH
H.H. Tøffelhelten Ola Gjertsen I – 1963 1963 – NTH
H.H. Busschaufføren Stein Iversen I – 1963 1963 – NTH
H.H. Hy-dricken Håvard Olav Berge I – 1963 1948 – NTH
H.H. Arkivus Leif Tollevik I – 1965 1965 – NTH
H.H. Magisteren Tore Tunold I – 1965 1964 – NTH
H.H. Delegaten Just Wessel I – 1965 1965 – NTH
H.H. Sannsynligheten Asbjørn Markestad I – 1965 1937 – NTH
H.H. Basskolossen Jan Oddvar From I – 1965 1966 – NTH
H.H. Resultanten Ragnar Heggstad I – 1963 (1965) 1937 – NTH
H.H. G-nøkkelen Tor Indrevoll I – 1965 1964 – NTH
H.H. Intensiteten Per Jahren I – 1966 1965 – NTH
H.H. Pensen Inge Berg I – 1966 1966 – NTH
H.H. Publisisten Øyvind C. Nøttestad I – 1967 1967 – NTH
H.H. Tindebestigeren Haakon Thaulow I – 1967 1968 – NTH
H.H. Einif Harald Anders Norem I – 1968 1968 – NTH
H.H. Lagerølet Per T. Eikeland I – 1968 1969 – NTH
H.H. Cutty Sark Finn Prytz I – 1969 1970 – NTH
H.H. Blåveisen Svein Kvaalen I – 1969 1969 – NTH
H.H. Sossisen Inge Nidar Dolve I – 1969 1969 – NTH
H.H. Gjøkungen Thomas Spence Helliesen I – 1971 1975 – NTH
H.H. Tøffe-Tom Esben Thrane I – 1971 1958 – Zürich
H.H. Snill gutt Rolf Lenschow I – 1972 1954 – NTH
H.H. Trekkspillsuparen Svein Olav Tveitdal I – 1972 1972 – NTH
H.H. Seks null Arne Rønning I – 1972 1974 – NTH
H.H. Lauskaren Erik Louis I – 1972 1972 – NTH
H.H. Smil ing. Steinar Helland I – 1972 1972 – NTH
H.H. Drinking Bull Per Bull Haugsøen I – 1973 1973 – NTH
H.H. Rekordpromillen Johan-Magnus Haakstad I – 1973 1976 – NTH
H.H. Måltrosten Hans Abel Hiorth I – 1973 1974 – NTH
H.H. Forelegget Jan Karl Lygre I – 1974 1974 – NTH
H.H. Kaninen Inge William Danielsen I – 1974 1973 – NTH
H.H. Uheldige Anton Carl Inge S. Veland I – 1974 1974 – NTH
H.H. Skyggesmilet Gunnar Solland I – 1975 1974 – NTH
H.H. Ormen lange pils Guttorm Liebe I – 1975 1975 – NTH
H.H. Frittstående Svein Seeberg Bjørnsen I – 1976 1976 – NTH
H.H. Svigermors-drømmen Taale Arstad I – 1976 1975 – NTH
H.H. Dykkanden Odd Even Gjørv I – 1976 (1977) 1958 – NTH
H.H. Etterdønningen Rolv Gisle Ranheimsæter I – 1977 1976 – NTH
H.H. Surogatskien Osmund Jenssen I – 1978 1948 – NTH
H.H. Influenslinjen Tor Erik Hals I – 1978 1961 – NTH
H.H. Søta bror Bengt Wånggen I – 1978 – Svensk eksamen
H.H. Kontinuiteten Sven Olav Stenvaag I – 1979 1978 – NTH
H.H. Skognissen Knut Erik Nordby I – 1979 1978 – NTH
H.H. Kjåt John Torleiv Nesse I – 1980 1978 – NTH
H.H. Ravn-kroa Rannveig Ravnanger I – 1980 1979 – NTH
H.H. Støylen Kåre Hinna I – 1981 1981 – NTH
H.H. Egokannibalen Håkon Sunde I – 1981 1981 – NTH
H.H. Stivhetsmatrisen Pål G. Bergan I – 1982 1966 – NTH
H.H. Over Evne Kåre Hellan I – 1982 1954 – NTH
H.H. Tillitsmannen Terje Engeset I – 1983 1984 – NTH
H.H. Rokkepaal Pål Keyser Frølich I – 1983 1980 – NTH
H.H. Kalkulatoren Johan Møller-Warmedal I – 1984 1985 – NTH
H.H. Metasenteret Tore Helge Søreide I – 1984 1971 – NTH
H.H. Mathisen Anders Hannevik I – 1985 1985 – NTH
H.H. Middagsgjesten Peder B. Backe I – 1985 1984 – NTH
H.H. Helan Helge Brå I – 1987 1987 – NTH
H.H. Hønemor Gunnhild Storset I – 1987 1988 – NTH
H.H. Kropp og Karriere Jon Ragnar Westby I – 1987 1986 – NTH
H.H. Basun-kamelonen Georg Stamnes I – 1987 1986 – NTH
H.H. Halvan Sverre Fensbekk I – 1987 1987 – NTH
H.H. Gjengangeren Anne Siri Haugen I – 1988 1991 – NTH
H.H. Referenten Brith Myhren I – 1990 – Førstesekretær ved Bygningsing.avd NTH
H.H. Redaktøsen Line Ness I – 1992 1992 – NTH
H.H. 3-dagers-skjegget Olav Eriksen I – 1994 1994 – NTH
H.H. Hacker’n Bjørn Vidar Fredriksen I – 1994 1994 – NTH
H.H. Snakketøyet Øystein Eikenes I – 1994 1994 – NTH
H.H. Obelix Nils Kristian Reine I – 1994 1994 – NTH
H.H. Klossmajoren Oddvar Straume I – 1994 1994 – NTH
H.H. Konsulenten Kjersti Skjelle-Paulsen I – 1996 1997 – NTNU
H.H. Okkupanten Sven Narum I – 1996 1995 – NTH
H.H. Overløperen Eirik Østlund I – 1996 – NTH
H.H. Leverandøren Steffen Fagerås I – 1997 1997 – NTNU
H.H. Inspektøren Petter Bakke I – 1998 1998 – NTNU
H.H. Forundringspakken Emil Paaske I – 1998 1998 – NTNU
H.H. Fluevekteren Thorbjørn Barrett Sele I – 1999 1999 – NTNU
H.H. Bukseløs Christopher Klepsland I – 1999 1999 – NTNU
H.H. Kontoristen Hanne Sophie Solhaug I – 1999 1998 – NTNU
H.H. Arrangøren Ina Abrahamsen I – 1999 1998 – NTNU
H.H. Stjerten Camilla Ditlevsen Gressnes I – 1999 2000 – NTNU
H.H. Overalt Magnus Skallerud I – 2000 2000 – NTNU
H.H. Syvsoveren Lars Olav Jahre I – 2000 2000 – NTNU
H.H. Sinnataggen Kristin Sørlien Klepsland I – 2000 2000 – NTNU
H.H. Datt av lasset Anniken Ristebråten I – 2000 2000 – NTNU
H.H. Fyr og Flamme Torstein Fornes I – 2000 2000 – NTNU
H.H. Innbruddstyven Vanja Fjeldstad I – 2001 2002 – NTNU
H.H. Vokteren av Det Runde Hus Christian Berg Eilertsen I – 2001 2002 – NTNU
H.H. Steindølen Christian Prinsdal Einerkjær I – 2001 2002 – NTNU
H.H. Sommerjobben Rune Magnus Thomassen I – 2001 2002 – NTNU
H.H. Alt på en gang Tom Henriksen I – 2001 2005 – NTNU
H.H. Heite Rundstykker Inger Kristin Ulveseth I – 2002 2003 – NTNU
H.H. Sjefsblondina Karin Synnøve Lund (Østby) I – 2002 2003 – NTNU
H.H. Er på Gli Sveinung Løset I – 2003 1980 – NTH
H.H. Brøleapen Christian Søgaard Jensen I – 2003 2004 – NTNU
H.H. Lattervekkeren Renate Johansen I – 2003 2004 – NTNU
H.H. Hammer & Garasjeport Alexander Brage Hansen I – 2003 2005 – NTNU
H.H. Idefix Eirik Sandaas I – 2004 2008 – NTNU
H.H. Trusa bak fram Liv-Inger Brekke I – 2004 2006 – NTNU
H.H. Lettlurt Lars Petter Gamlem I – 2004 2005 – NTNU
H.H. Svarteper John F. Almeida I – 2005 2006 – NTNU
H.H. Isolatøren Espen Folkedal I – 2005 2006 – NTNU
H.H. Pungknipseren Tonje Eide Helle I – 2005 2005 – NTNU
H.H. Studenten i Focus Kolbein Bell I – 2006 1962 – NTH
H.H. Paparazzi Thorbjørn Dobie Kveim I – 2006 2007 – NTNU
H.H. Surresvanen Alexander Øvrevik Slobodinski I – 2006 2007 – NTNU
H.H. Aldrikrøll Stig Nyland Andersen I – 2006 2007 – NTNU
H.H. Pikk eller Pung Kristian Aunaas I – 2006 2007 – NTNU
H.H. Skrikende Bjelke Sigurd Holo Leikarnes I – 2007 2009 – NTNU
H.H. Trakta Kjell Kristian Straume I – 2007 2007 – NTNU
H.H. ByggBang Knut Kure I – 2007 2007 – NTNU
H.H. Vandrende Tann Christian Revå I – 2007 2009 – NTNU
H.H. Buksespjæreren Stein Are Berg I – 2008 2008 – NTNU
H.H. Handlevogn Kim A. Haukeland Paus I – 2008 2009 – NTNU
H.H. Høy Gang Arild Holm Clausen + Regent I – 2008 1991 – NTH
H.H. Sumo Ragnhild Øvrevik Slobodinski I – 2008 2008 – NTNU
H.H. Koordinatoren Jan Moksnes I – 2008 1960 – NCL
H.H. FUS i alt Øyvind Aass I – 2009 2009 – NTNU
H.H. Landsforvist Christian Berg I – 2009 2009 – NTNU
H.H. Beinknuseren Kristoffer Kåsin I – 2010 2010 – NTNU
H.H. Kontrolløren Thomas Sandene I – 2010 2011 – NTNU
H.H. Nederlandsk Campingvogn Joakim Carlsønn Sellevold I – 2010 2011 – NTNU
H.H. P.E.N.G. Paal Eivind Nikolai Garborg I – 2010 2010 – NTNU
H.H. Burger i Fotenden Fredrik Hausmann I – 2012 2012 – NTNU
H.H. Fem på Halv Paal André Slette I – 2012 2012 – NTNU
H.H. Wiener Carl Otto Høifors I – 2012 2012 – NTNU
H.H. Løvblåseren Arne Aalberg I – 2012 1988 – NTH
H.H. Kor e Brillan? Kjell Holthe I – 2012 1969 – NTH
H.H. When Else? Else Motzfeldt I – 1975 (2013) 1975 – NTH
H.H. Arkivaren Anne Vasbotten Hartmann I – 1986 (2013) 1985 – NTH
H.H. Historikeren Anita Tveiten I – 1996 (2013) 1995 – NTH
H.H. Mysende Kvæn Anette Mari Thomassen I – 2013 2013 – NTNU
H.H. Hytteporno Sebastian Backer Lemming I – 2013 2013 – NTNU
H.H. Konversasjonalisten Ingeborg Skarholt Bølviken I – 2013 2013 – NTNU
H.H. Flyktende Overskudd Nina Plünneke Borvik I – 2013 2013 – NTNU
H.H. Halv Tann Rikke Ellingsen I – 2013 2013 – NTNU
H.H. Trendy Trønder Arve Grinden I – 2014 2014 – NTNU
H.H. Syremyra Lars Johnsgård Jensen I – 2014 2014 – NTNU
H.H. Selbusame Erik Lunde I – 2014 2014 – NTNU
H.H. OS X Jonas Stene Pettersen I – 2014 2014 – NTNU
H.H. Femme Fatale Madeleine Brandt I – 2014 2014 – NTNU
H.H. Spelemann Roe Setnes Jr. I – 2014 2013 – NTNU
H.H. Tore på Sporet Leiv Jørgen Husøy I – 2015 2015 – NTNU
H.H. Grindguten Tore Hoven I – 2015 1980 – NTH
H.H. Utsikten Martin Dons I – 2015 2014 – NTNU
H.H. Styrmannen Henrik Hartmann I – 2015 (2016) 2016 – NTNU
H.H. Loading… Sebastian Torstenson I – 2016 2016 – NTNU
H.H. Boner’n Audun Lillefosse Ofte I – 2016 2016 – NTNU
H.H. Vokteren av Ludølbrettet Hallvard Sømme Hotvedt I – 2016 2016 – NTNU
H.H. Høyhetshøyheten Jens Christian Rognlien I – 2016
H.H. Den Taktløse Rolf Christensen Andersen I – 2016 2016 – NTNU
H.H. Iddioten Petter Martin Skjeldrum I – 2016 2016 – NTNU
H.H. Impuesto al Valor Agregado Nina Eklo Kjelsbu I – 2016 (2017)
H.H. Høneäiti Emmi Charlotte Kristensen I – 2017
H.H. FORDI DET ER GØY! Eivind Myklebust Lindseth I – 2017
H.H. Heitestue Halvard Henjum Halsnes I – 2017 2017 – NTNU
H.H. Fast Inventar Ola Hansen I – 2017 2016 – NTNU
H.H. Petimeter’n Øystein Haug I – 2017 2016 – NTNU
H.H. Vikaren Ove Loraas I – 2017
H.H. Skiærkraften Harald Thon II – 1929, 1933 1916 – NTH
H.H. Vasstetthed Hans M. Bakken II – 1929, 1948 1927 – NTH
H.H. Sluppenhead Trygve Thesen II – 1929, 1948 1899 – TTL
H.H. Granbarhed (1941: Granbaronen) Rolf Gran Olsson II – 1938, 1941 1926 – Tysk eksamen
H.H. Byggeklossen Inge Lyse II – 1941, 1946 1923 – NTH
H.H. Excelencen av Georg Washington Bridge Aksel P. Andersen II – 1941, 1948 1913 – KTS
H.H. Magnesiumsbomben Magne Nordnes II – 1941, 1956 1939 – NTH
H.H. Krongodsforvalteren av H.M. Godser på Strinden Sverre Klingenberg II – 1947, 1958 1914 – NTH
H.H. Fundamentet Bjarne Giske II – 1947, 1959 1923 – NTH
H.H. Vibratoren Hans Anton Bakke II – 1948, 1960 1943 – NTH
H.H. Spenningsmomentet Ivar Holand II – 1962, 1965 1948 – NTH
H.H. Sagflisen Hans Granum II – 1963, 1966 1940 – NTH
H.H. 7-døgnsfastheten Asle Oddvar Rudjord II – 1963, 1968 1948 – NTH
H.H. Trønder-Cassanova Per Kristian Larsen II – 1963, 2014 1963 – NTH
H.H. Trill-Rund Ove Roll-Lund II – 1965, 1975 1964 – NTH
H.H. Administromanen Thomas Dannevig II – 1966, 1969 1938 – NTH:
H.H. Ex-Agraren Jon Holsen II – 1968, 1978 1946 – NLH
H.H. Kompressoren Reidar Hugsted II – 1969, 1975 1954 – NTH
H.H. Anbudet Johan Fredrik Mietle II – 1971, 1973 1973 – NTH
H.H. Bussemannen Ragnvald Sagen II – 1972, 1979 1957 – NTH
H.H. Agent 1108 Tor Guttorm Syvertsen II – 1974, 2000 1975 – NTH
H.H. Byråkraten Erik Lund II – 1990, 2013 1970 – NTH
H.H. Dilatansen Lars Olav Grande II – 1993 (1994), 2014 1966 – NTH
H.H. Silly Walk Morten Engen II – 2011, 2013 2012 – NTNU
H.H. Snikende Ullteppe Steinar Nordal II – 2002, 2011 1977 – NTH
H.H. Fundamentalisten Nils Ånund Smeland II – 2007, 2014 (2017) 2008 – NTNU
H.H. Dreiebenken Erik Holmerud III – 1929,1933,1938 – Instrumentmaker
H.H. Middelfeilkvadratet Tor Eika III – 1929,1949,1953 1915 – NTH
H.H. Veivokteren on the Road to Mandalay Ole Didrik Lærum III – 1933,1947,1958 1923 – NTH
H.H. Comme il faut Ole Peder Arvesen III – 1933,1949,1963 1918 – NTH
H.H. Slusken Anton Brandtzæg III – 1933,1953,1963 1922 – NTH
H.H. Coten Fredrik Boye Ording III – 1949,1958,1963 1927 – NTH
H.H. γ Arne Selberg III – 1953,1963,1966 1934 – NTH
H.H. Rødvesten Svein Atle Folkestad III – 1955,1985,1988 1955 – NTH
H.H. Sengevarmeren Erik Hjorth-Hansen III – 1957, ?, 1981 1958 – NTH
H.H. Glidesirkelen Nilmar Janbu III – 1962, 1971, 1971 1947 – NTH
H.H. Innenriksministeren Roar Dons III – 1966 (alle) 1915 – NTH
H.H. Trebinderen Petter Aune III – 1968,1974,1986 1950 – NTH
H.H. Eeg-baronen Haakon Eeg-Henriksen IV – 1953, ?, 1959,1963 1915 – NTH

Årstall i parentes angir utdelingsår hvis det avviker fra tildelingsåret.